Linasest kangast toodete hooldusjuhend

Kivipestud linane on väga lihtsalt hooldatav kangas, nii et linasest kangast tooteid saab hõlpsasti kodus hooldada kasutades selleks masinpesu või käsipesu, kuivatis kuivatamist, kuid parima tulemuse saab siiski õues kuivatades. Meie linased tooted  on valmistatud kõrgeima kvaliteediga 100% linasest, mis õige hoolduse korral, rõõmustavad Teid aastaid.

Linasest kangast toodetel on imelised omadused, nad suvel jahutavad ja talvel aitavad hoida õiget kehatemperatuuri. Lisaks eeltoodule on linase kanga ainulaadsete omaduste loend on lõputu. Linase tooted  on antiallergeensed, antiseptilised, looduslikud ja nahasõbralikud ning väga hügroskoopsed st. imavad kergesti niiskust, kuid samas kuivavad kiiresti. Linane kangas on äärmiselt vastupidav ning väga pika ajalooga kangas just tänu vastupidavusele. Lina on ökoloogiliselt jätkusuutlik ja täielikult biolagunev kiud. Linane kangas on hingav, antistaatiline ja antibakteriaalne, linasel kangal ei kasva seened ega bakterid, tänu millele peetakse linast kangast looduslikuks antiseptikuks.


PESEMINE

Soovitame linasest tooteid pesta värve eraldi sorteerides ning parima tulemuse saavutamiseks kasutada spetsiaalseid värve imavaid pesulappe.

 Enne toodete pesumasinasse panemist pöörake tooted pahempidi, nii säilib toodete ilu pikemaajaliselt.

Linasest kangast tooteid võib pesta nii käsitsi kui ka pesumasinas õrnpesutsükliga. 

Tuleb meeles pidada, et kangad pole liiga kokku surutud ja et need saaksid pesumasina trumlis vabalt liikuda. 

Käsitsi pesu korra ära vääna tooteid, vaid lase nad kuivaks nõrguda. 

Pesemisel kasuta sooja vett, kuuma vee asemel pigem jahedamat, soovitatavalt temperatuuril 30-40°C.
Liiga kõrge temperatuur võib põhjustada toodete liigset kokkutõmbamist.

Linased kangad muutuvad iga pesuga järjest pehmemaks ja mõnusamaks.


KUIVATAMINE

Pärast pesumasinast väljavõtmist raputage tooted, pisut võib venitada, ja riputage üles, kuni nad on veel veidi niisked.
Võimalusel tasub tooteid kuivatada värskes õhus. Kuivatamise käigus omandab kangas loomuliku kohevuse.
Käsitsi pesu korral ära vääna tooteid, vaid lase nad kuivaks nõrguda. 

Kivipestud linasest kangast valmistatud tooteid võib trummelkuivatatada, kuid äärmise ettevaatlikusega, kuna liigne kuumus võib põhjustada kanga kokkutõmbumist. Kuivatusprogramm peaks olema väga lühike ja õrn ning tuleb vältida kõrgeid temperatuure.
Parim on tooted kuivatist eemaldada, kui need on veel niisked. Kuivatis kuivatamine muudab kanga pehmemaks, kergelt kohevaks ja katsudes äärmiselt meeldivaks. Siiski tuleb arvestada, et selline kuivatamine lühendab linakiu eluiga.


PESUVAHENDIDI VALIK

Kasutada ainult pehmeid pesuaineid. Tugevaid pesu- ja pleegitusaineid ei ole lubatud kasutada, kuna need nõrgendavad linakiudu ja võivad muuta kanga värvi.
Ära kasuta kloori sisaldavaid tooteid!
Linase kanga puhul ei ole soovitatav kasutada pesupehmendajaid, sest nad katavad kangakiud erilise kihiga, mis vähendab lina imamisomadusi ning blokeerib muud kasulikud omadused. TRIIKIMINE

Lina kortsud - see on tema olemus ja selles peitub tema võlu. Kivipestud lina on õrna koheva tekstuuriga ning ei vaja triikimist. Kui aga on vajadus triikida ning soovime saavutada elegantse triigitud kanga efekti, tasub tooteid triikida 150°C juures.

OLULINE!

NB! Tootmisprotsessi käigus kangas pehmendatakse, mille tagajärjel linane kangas kahaneb ning õige hoolduse puhul, jälgides õigeid hooldusreegleid, edaspidi kangas rohkem kokku ei tõmba.

NB! Tooted säilitavad paremini oma suurepäraseid omadusi, kui hoiustamise ajal on tagatud vaba õhuliikumine.